Category "Genel"

Göz yaşı. Gözyaşı nedir. Göz yaşı neden akar. Göz yaşı nasıl oluşur?

Gözyaşının aktığı yer

gözyaşı, göz yaşı nedir, göz yaşı nerden akar, göz yaşı neden oluşur, Hayati öneme sahip organlarımız arasında yer alan göz için; göz yaşı koruyucu – besleyici yapıdadır. Peki gözyaşının aktığı yer neresi ve nasıl bir özelliğe sahip, detayları sizler için açıklayalım. Ani çarpma ve darbe alma sonrası göz yaşarması, zararlı bakteri ve enfeksiyonlara karşı koruma refleksiyle ile ilgili hızlı çalışma prensibine sahip olmasıdır. Gözyaşı özellikle gözün sarmal yapısını hızlı bir şekilde çevirip kuruluğu engelleyici özelliği bulunur. Read More →

Gözyaşı Özellikleri

göz yaşı özellikleri, göz yaşıGözyaşının özellikleri uzun uğraşlar sonucunda yapmış olduğu incelemelerle gözyaşı olmadığı zaman yüzeyde oluşan iltihap sağlayan proteinlerle gözün yüzeyinde salgılama sağlayan hücreler tıkanma gösterir. Göz yaşındaki önemli sırlar gün yüzüne çıkarken 4 önemli görevi bulunan gözyaşı için şu şekilde sıralayabiliriz; Read More →

Göz Yaşı Nedir?

 Göz Yaşı Nedir?

Göz yaşı üretimi sadece insanlara has olmayıp omurgalı hayvanların ortak özelliklerinden biridir. Göz yuvarında bulunan göz yaşı bezlerinin ürettiği koruyucu sıvı madde göz yaşı nedir sorusunun en kısa cevaplarından biri olacaktır. Kimyasal anlamda göz yaşı nedir sorusunun cevabı ise %90 su geri kalanı ise tuz ve organik maddelerdir. Read More →

Göz Yaşı Nasıl Oluşur?

Göz Yaşı Nasıl Oluşur?

Hüzünlü bir durumla karşılaştığımızda veya acı çektiğimizde ağlamaya başlarız. Bazen ise sevinçli bir haber aldığımızda mutluluktan gözlerimiz dolmaya başlar. Bunlara benzer olan birçok durumda gözümüzden yaş gelir. Bu gelen yaşa herkesin bildiği gibi gözyaşı adı verilmiştir. Peki, göz yaşı nasıl oluşur diye hiç merak ettiniz mi? merak edenler için bu sorunun cevabını yanıtlayalım.

Normal şartlar altında gözyaşı sürekli oluşan bir durumdur. Çünkü gözyaşı bezleri dediğimiz yer sürekli olarak sıvı üretmektedir. Bu bezler göz kapağında bulunan bir bölümdür. Gözyaşı organı dört bölümden oluşmaktadır. Bu bölümler gözyaşı, gözyaşı bezi, gözyaşı keseciği ve Nazolakri-mal kanal şeklindedir. Bu bölümleri iyi şekilde anlayan kişiler göz yaşı nasıl oluşur sorusuna kolaylıkla yanıt verebilir.Göz Yaşı Nasıl Oluşur? Çünkü bu bölümlerden biri olan kanal sayesinde gözyaşı burun boşluğuna akar. Gözyaşı bezlerinde biriken gözyaşları ise ağladığımız zaman göz çevremize yayılır ve bu sayede gözyaşı oluşmuş olur. Göz yaşı nasıl oluşur sorusunu detaylı bir şekilde açıklamış olduk.

Göz oldukça hassas olan ve dikkat edilmesi gereken bir organdır. Gözyaşı oluşumunda görüldüğü gibi fark edemediğimiz birçok ayrıntı göz organı içerisinde bulunmaktadır.

EK İŞ VE HAKKINDA BİLGİLENDİRME

ek iş 

Var olduğumuz toplumun ve yaşadığımız dünyanın zamanla değişime ve değişikliklere uğraması, sahip olunan işlerimizin ya da kazançlarımızın durumu etkiler. Sahip olduğumuz mesleğin veya işin her zaman değişime uğrayacak olan bir yanı olduğundan ne kadar ana gelir kaynağımız olsa da, günümüzde birçok insan ana gelirinin haricinde bir ek işe ihtiyaç duyar. Ana gelirin haricinde kazanılan gelirler, bireylerin yaşam şartlarında bir nebze de olsa nefes almalarını sağlar. Bu durumda ek gelirin önemi insanlar tarafından gün be gün anlaşılmaktadır.

Genelde tercih edilen bu ek işler, bireylerin sahip olduğu ana işlerinden daha farklı işler olsalar da bahsettiğimiz gibi ek gelir amacıyla başarılmaya çalışan işlerdir. Tamamen teknolojinin gelişerek hayatlarımı etkilemesi elbette ek gelirin sadece bir mecradan değil, aynı zamanda bir sanal ortamdan da kazanılabileceğini insanlara gösterdi. Bu tarz sitelerin başında genelde iddia,reklam ve anket doldurma siteleri yer almaktadır. İnsanlar tarafından kurtarıcı ya da nefes aldırıcı işler olarak görülmesi, aslında insanların yaşam standartlarının gün geçtikçe arttığını da gösteriyor bizlere.

Böylesine geçerli nedenlerden ötürü ana gelirin haricinde, bu tarz uygulamaları kullanan kesimler genelde asgari ücreti olan bireyler, bazı memur kesimleri ve tartışılmasız öğrencilerdir. Bu toplumun üç farklı kesimini bir araya getiren durum, daha iyi bir yaşam şartı için ihtiyaç duyulan bir başka kaynak arayışıdır.

EK İŞ İMKANLARI VE DETAYLARI İÇİN : http://www.evdeekisilanlar.com/

Gözler Neden GözYaşı Üretir

Vücudumuzun salgıladığı sıvılar arasında önemli bir yere sahip olan gözyaşı, gözün korunmasını sağlar. Gözden akan yaş ile bölge temizlenir, enfeksiyonel ve bakteriyel mikroplardan korunur. Her göz kırpıldığında yenilenen sıvı; su, organik maddeler ve glikoz tuzundan oluşur.

Göz kuruluğuna neden olan hastalıklardan korunma sağlayan göz sıvısı, gözün ihtiyaç duyduğu besinlerin ve oksijenin alınmasında da etkilidir. Gözün içinde bulunan sıvı katmanı;

 * Yağ

 * Sıvı ve

 * Mukustan oluşur.

Ağlamaktan gülmeye, rüzgardan güneşe kadar pek çok dış etken nedeniyle sulanan gözlerimizin ortalama bir insan ömrü boyunca 80 litre sıvı ürettiği söylenebilir. Neden gözlerimizden yaş gelir sorusu, hemen herkesin ilgisini çeken bir konudur.

Arabalardaki silecek görevini üstlenen göz kapakları, hemen hemen her gün sahip olduğu bezeler yüzünden sıvı üretimi gerçekleştirir. Her göz kırpmada gözün tamamına yayılan sıvı, buruna yakın bölgedeki kanal sayesinde burun boşluğuna akarak kaybolur. Göz sulandığı zaman oluşan fazla üretim ise kanallardan geçemez ve yaş olarak gözlerimizden süzülür. Damla şeklinde olan yaş aynı zamanda dilde tuzlu bir tat bırakır.

 

Gözyaşı Hakkında Bilmediklerimiz

göz yaşı   İnsan vücudu farklı şekillerde hayati öneme sahip birçok sıvı salgılayan bir mükemmel bir mekanizmadır. Gözden akan yaşlar bu salgılardan sadece bir çeşittir. İnsan vücudu için oldukça önemli olan göz yaşı nasıl oluşur? Sağlığımız için önemli bir etkiye sahip olan göz yaşı, gözü koruyan en önemli unsurdur. Read More →